Známé lokality v blízkosti Andělské Hory

Lyžařská centra: Ski Annaberg (1 km), Ski Karlov, Kopřivná a Malá Morávka (10 km), Ski Aréna Vrbno (10 km), Lyžařský areál Praděd (14 km)

Oblíbené lyžařské areály nabízejí využití jak zdatným lyžařům, tak i pohodové lyžování pro rodiny s malými dětmi nebo pro úplné začátečníky. Hned za městečkem začínají také udržované běžkařské trasy vedoucí až na Hvězdu, Ovčárnu a odsud dále na samotný Praděd.

Lázně Karlova Studánka (10 km)

Lázeňské městečko oceňované i ve světě jako místo s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. karlova Studánka nabízí např. příjemnou lázeňskou kolonádu, osvěžující kyselku i vodopády, ale také možnost objednat si a užít i některé lázeňské wellness procedury, solnou jeskyni a mnoho dalšího. Z městečka vedou krásné turistické trasy přímo na Praděd, do Velkého kotle, na Petrovy kameny a do mnoha dalších známých, avšak i turisty mnohdy dosud neobjevených míst Jeseníků.


Nejvyšší hora Jeseníků Praděd (14 km)

Až přímo na Ovčárnu vás může vyvézt autobus, který pravidelně projíždí Andělskou Horou - pokud sem dorazíte s malými dětmi a přece jen se nechcete úplně vzdát možnosti turistiky, je to skvělá možnost výletu. Takřka pod vrchol a vysílač Pradědu váz doveze autobus a cestu dolů si můžete užít například stezkou Bílé Opavy.

Bruntál (10 km)

Ve městě se nachází moderní kino, letní koupaliště, celoročně denně otevřené wellness centrum, motokáry. Samozřejmostí jsou kavárny, cukrárny pro děti a spousta dalších podniků, kde je možné se dobře najíst. Oblíbeným cílem výletníků je místní renesanční zámek a Muzeum Bruntál. Unikátní dominantou města je Uhlířský vrch a zde stojící kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Vrbno pod Pradědem (10 km)

Podhorské městečko nabízí výchozí bod pro turistiku a cyklovýlety, v zimě lyžařskou sjezdovku a běžkařské trasy. Celoročně je v provozu nová bobová dráha.

Přehrada Slezská Harta (14 km)

Přehrada Slezská Harta nabízí využití jak pro vášnivé rybáře, tak i pro plavce. Mnohé části přehrady nabízejí skvostné výhledy na okolí a především spoustu klidu. Dají se najít místa i zátoky, kde je takřka jisté, že vás nebude nikdo rušit. V Nové Pláni nebo Leskovci nad Moravicí si můžete v letní sezóně navíc zapůjčit lodičky a šlapadla a sami pak nerušeně brázdit křížem krážem hladinu Harty. V létě funguje také oficiální lodní doprava a po přehradě vás sveze loď Santa Maria s kapitánem, který vám poví zajímavosti o přehradě, jejím vzniku, stavbě a také okolních obcích, kterých se výstavba Slezské Harty dotkla.

Rozhledna Velký Roudný (27 km)

Rozhledna na Velkém Roudném (Národní přírodní památka sopečného původu) v Nízkém Jeseníku byla postavena v roce 2007. Od té doby nabízí krásný výhled do krajiny, z výšky si můžete prohlédnout nejen blízkou Slezskou Hartu, ale také panorama Hrubého Jeseníku, uvidíte na Nízký Jeseník, Krnovsko, Opavsko, Beskydy a Oderské vrchy.

Přechody do Polska - Zlaté Hory (25 km) a Krnov (30 km)